Prihláste sa na odber spravodajcu

Prihláste sa na odber spravodajcu Stellantis Communications a a buďte informovaní o všetkých novinkách.

26 máj 2020

Šampionáty Abarth Rally Cup a ERC sú pripravené na štart motorov

Počas čakania na ďalšie preteky sa Luca Napolitano, riaditeľ značiek Fiat a Abarth v regióne EMEA a Jean-Baptiste Ley, koordinátor ERC rozhodli zhodnotiť šampionát Abarth Rally Cup, ktorý je súčasťou majstrovstiev Európy v rally ERC.

• Počas čakania na ďalšie preteky sa Luca Napolitano, riaditeľ značiek Fiat a Abarth v regióne EMEA a Jean-Baptiste Ley, koordinátor ERC rozhodli zhodnotiť športové úspechy Abarthu 124 rally a šampionátu Abarth Rally Cup, ktorý je súčasťou majstrovstiev Európy v rally FIA.

„Počas 70ročnej histórie jazdili vozidlá Abarth na všetkých európskych tratiach a dokázali zvíťaziť na každej z nich. S takmer stovkou víťazstiev je Abarth 124 Rally vozidlom, ktoré je v triede R-GT veľmi ťažkým súperom,“ povedal Luca Napolitano, riaditeľ značiek Fiat a Abarth v regióne EMEA. „V majstrovstvách Európy v sezóne 2019 zvíťazil Abarth 124 Rally v 57 rýchlostných skúškach z celkových 88. Nemôžeme sa dočkať až znovu vyrazí na trať.“

Model 124 rally pôsobil ako športový vyslanec v 16 krajinách a zúčastnil sa približne 150 medzinárodných pretekov v rámci 25 národných a medzinárodných šampionátov. V majstrovstvách FIA R-GT nazbieral približne stovku víťazstiev a stal sa veľmi ťažkým súperom.

Počas troch pretekárskych rokov najazdil Abarth 124 rally v rôznych súťažiach vyše 300 000 kilometrov.

Počas majstrovstiev Európy v rally 2019 (ERC), ktoré zahŕňajú šampionát Abarth Rally Cup, ušiel približne 4000 km, pričom 1200 kilometrov tvorili rýchlostné skúšky. Abarth 124 rally zvíťazil v rámci svojej kategórie v 57 skúškach z celkových 88.

Jean-Baptiste Ley dodáva: „V minulom roku hral Abarth Rally Cup hlavnú úlohu v majstrovstvách Európy v rally. Nemôžeme sa dočkať až sezóna opäť začne a my uvidíme Abarth 124 rally na trati.“

Šampionát Abarth Rally Cup bol veľkolepý a pôsobivý, bola to zmes rýchlosti a dobrodružstva na širokom spektre povrchov: od rovného a veľmi rýchleho asfaltu na Barum Rally Zlín v Českej republike a na maďarskej rally cez hrboľaté poľné cesty lotyšskej Rally Liepāja a poľskej rally až po kľukaté horské cesty Rally Islas Canarias a Rally di Roma Capitale. Súťažilo sa v rôznom počasí, od lejaku až po spaľujúce slnko. Nakoniec sa na vrchol prebojoval Talian Andrea Nucita nasledovaný Poliakom Dariuszom Polońskim a Španielom Albertom Monarrim.

V sezóne 2019 sa Abarth zúčastnil tiež šampionátu FIA R-GT 2019, ktorý ovládol Abarth 124 rally. Talian Enrico Brazzoli zvíťazil na rally Monte Carlo, Tour de Corse a rally Sanremo. Dlhý a veľmi náročný šampionát bol tvorený 8 prestížnymi podnikmi.