Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

09 lip 2021

Marka Jeep® triumfuje w tegorocznej edycji OFF ROAD Magazine Awards.

• Pięć modeli Jeepa® triumfuje w plebiscycie Readers' Choice Awards branżowego magazynu OFF ROAD, zdobywając siedem najwyższych wyróżnień.
  • Jeep Renegade: najlepszym „kompaktowy SUV-em” już siódmy rok z rzędu.
  • Jeep Wrangler 4xe z napędem hybrydowym plug-in: miejsce na podium w kategorii „Napęd alternatywny”.
  • Gama Wranglera: drugie miejsce w kategorii „Off-road”.
  • Jeep Grand Cherokee: ulubiony „Luksusowy samochód terenowy” wśród importowanych marek; drugie miejsce w kategorii „Nowość roku”, jeszcze przed swoją premierą w Europie.
  • Jeep Gladiator: drugie miejsce w kategorii „Pick-up”.
  • Jeep Compass: trzecie miejsce w kategorii „Kompaktowy SUV” zdominowanej przez Jeepa Renegade`a.

Na niecały tydzień przed obchodami 80-lecia swojego istnienia, marka Jeep® zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu zorganizowanego przez specjalistyczny niemiecki magazyn „OFF ROAD", poświęcony samochodom 4×4 i SUV-om.

Czytelnicy tego branżowego magazynu off-roadowego głosowali na swój ulubiony samochód, wybierając spośród 251 modeli rywalizujących w 13 kategoriach. Pięć modeli Jeepa zdobyło 7 najwyższych wyróżnień.

Jeep Renegade już siódmy rok z rzędu zdobył tytuł „Najlepszy kompaktowy SUV” w prestiżowej kategorii  „Kompaktowy SUV”. Renegade był pierwszym wyborem Czytelników „OFF ROAD", zdobywając 12,7% głosów. Jest to tym bardziej imponujące osiągnięcie, że Renegade jest pierwszym modelem Jeepa startującym w klasie kompaktowych SUV-ów i zwycięzcą w tej kategorii od chwili wprowadzenia go na rynek, 7 lat temu.  Jego niepowtarzalny styl Jeepa, a także możliwości systemu hybrydowego plug-in 4xe, zostały szczególnie docenione przez Czytelników OFF ROAD.

„Pragniemy podziękować Czytelnikom magazynu OFF ROAD za ich głosy i niesamowite wsparcie”, powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep

„Fakt, że entuzjastyczni i mający dużą wiedzę Czytelnicy docenili osiągi, swobodę jazdy na otwartym powietrzu i radość z jazdy, jaką oferują samochody Jeep, a jednocześnie dostrzegli, że zastosowanie elektryfikacji wzmacnia wszystkie te kluczowe atrybuty, jest dowodem na to, że nasza technologia elektryczna 4xe stanowi naturalny, kolejny etap w 80-letniej historii marki, jako lidera w dziedzinie osiągów i innowacji 4x4".

Przyznając Jeepowi Compassowi 3. miejsce w tej samej kategorii z wynikiem 9,5% głosów, Czytelnicy OFF-ROAD jednoznacznie uznali markę Jeep za faworyta w segmencie kompaktowych SUV-ów.

Jeep Wrangler 4xe zwyciężył w kategorii „Napęd alternatywny”, to szczególnie ważne wyróżnienie, które dowodzi, że Czytelnicy OFF ROAD z nadzieją spoglądają w przyszłość elektrycznej mobilności. Nowy model Wranglera z technologią hybrydową plug-in zdobył 12,5% głosów Czytelników, znacznie wyprzedzając konkurenta z drugiego miejsca. Kultowy Jeep Wrangler zajął również 2. miejsce w kategorii „Off-Roader", samochodów terenowych klasy A, uzyskując 27,6% głosów.

Aktualny model Jeep Grand Cherokee został uznany za najlepszy importowany luksusowy samochód terenowy w kategorii „Luxury” i zajął 2. miejsce w kategorii B „Luxury Off-Roader”. Ponadto, na długo przed swoim europejskim debiutem, nowy Grand Cherokee, następca obecnej generacji, zdobył już w tym roku wyjątkowe wyróżnienie, zajmując 2. miejsce w kategorii „Nowość Roku”

Niedawno wprowadzony na rynek europejski, Jeep Gladiator, zajął drugie miejsce w kategorii „Pickup” klasy C, uzyskując zaledwie o 0,5% mniej głosów niż zwycięzca z 1. miejsca.

Pierwsza edycja OFF ROAD Awards odbyła się w 1982 roku. Na przestrzeni lat magazyn oferował swoim Czytelnikom możliwość głosowania na ulubiony model 4x4. W edycji 2021 OFF ROAD Awards wzięło udział ponad 39 211 Czytelników, a tegoroczne wyniki zostaną opublikowane w numerze 9/21 magazynu, dostępnym od 10 sierpnia 2021.